Selvi: Suriye’deki tüm birliklerimize bayrağımıza bir saldırı olduğu zaman “vur” emri verildi

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Suriye’nin kuzeyinde TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri) kontrolündeki bölgelerde Türk bayrağına yönelik saldırıların ardından tüm birliklere, bir saldırı olduğu zaman “vur” emri verildiğini yazdı.

Kayseri’de Suriye uyruklu bir kişinin 7 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasının ardından ilde başlayan ardından Suriye’nin kuzeyinde yaşananlarla da pek çok ile yayılan şiddet dalgası Türkiye’ni gündemine oturdu. Türkiye’deki olayların yaşandığı gün Suriye’de Türkiye’nin kontrolündeki bölgede yaşayan ÖSO taraftarlarının Türkiye’den gelen TIR’lara saldırmış, PTT binasındaki Türk bayrağını indirip ÖSO bayrağı asılmıştı. T24 muhabiri Namık Durukan, Türkiye-Suriye arasındaki normalleşme ihtimalinin muhalifleri rahatsız ettiğini yazmıştı.

Selvi, söz konusu gelişmeleri değerlendirdiği yazısında, şunları kaydetti:

“Burada açıklıyorum. Bayrağımıza yapılan saldırıdan sonra Suriye’deki tüm birliklerimize bayrağımıza bir saldırı olduğu zaman ‘vur’ emri verildi. Bayrak bizim sembolümüzdür. Bağımsızlığımızın simgesidir. O bayrak altında sadece Türk milleti değil, bayrağımızın dalgalandığı her coğrafyadaki insanlar huzur ve güven içinde yaşar. Bu millet can verir, bayrağını vermez. Tekrar altını çizerek söylüyorum bayrağımıza yönelik saldırıdan sonra Suriye’deki tüm askeri birliklerimize ‘Bayrağa dokunanı vur’ emri verildi. Bayrağa el uzatanın eli kırılacak. Bayrağımızı indirmeye çalışanlar vurulacak.”


TIKLAYIN – Türkiye-Suriye arasındaki normalleşme ihtimali muhalifleri rahatsız etti

Sınır kapıları kapandı takviye güçler Suriye’ye girdi: Afrin, İdlib, El Bab, Cerablus ve Azez’de olaylar kontrol altına alınmaya çalışılıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx