Sabah yazarı Övür’den Kılıçdaroğlu’na: Yapılan her şey doğruysa o zaman MYK üyelerinin suçu neydi?

Sabah yazarı Mahmut Övür, Cumhurbaşkanı adayı olan ve seçimi kaybeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun “Yapılan her şey doğruydu, benim açımdan. Herhangi bir pişmanlık söz konusu değil.” sözlerine karşılık, “Her şey doğruysa o zaman MYK üyelerinin suçu neydi?” diye seslendi. 

Övür bugünkü yazısında, cumhurbaşkanı seçimi kaybetmesinin ardından istifa edip etmemesi tartışma konusu olan Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili olarak, “Türkiye’deki muhalefet cephesinde işler böyle yürümüyor. Bir değil iki değil, tam 12 seçim yenilgisinden sonra hâlâ “Sorumlu kim?” diye tartışılıyorsa ortada kolektif bir “pişkinlik” var.” dedi.

Övür yazısının devamında da, “Seçim öncesi onlarca aydın, gazeteci, akademisyen hatta yeni nesil siyasetçi onun siyaset mühendisliğine övgüler düzüyor, “demokrat dede” diyerek yere göre sığdıramıyordu. Mesela aday olmasın diye çıkışlar yapan gazeteci Mine Kırıkkanat son virajda özür diliyor, Atatürk’ün koltuğuna layık görmeyen Prof. Dr. Celal Şengör oy vereceğini söylüyor, Prof. Dr. Nilüfer Göle, “Dünyaya örnek lider” diye sunuyor ve bunun gereğini yapmıyorsa Kılıçdaroğlu niye istifa etsin ki… Haklı olduğu bir yer daha var: Bütün bu aydınlar, gazeteciler şimdi, “İstifa et, yerine Ekrem İmamoğlu gelsin” diye tutturmuşlar. Bırakın İstanbul’da iş yapmamasını hiç kimse şu soruları yine sormuyor: “İmamoğlu sen NATO, Rusya, Libya veya Karabağ meselesinde, FETÖ veya PKK meselesinde Kılıçdaroğlu’ndan farklı ne söylüyorsun?” ifadelerini kullandı. 

TIKLAYIN | CHP’nin yeni MYK’sı belli oldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir