Kahramanmaraş’ta ormanı yaktığı düşünülen şüpheli gözaltına alındı!

Kahramanmaraş 2 gündür devam eden orman yangını söndürüldü. Valilik tarafından yapılan açıklamada yangının söndürüldüğü ifade edilirken, yangına sebebiyet verdiği düşünülen şüphelinin ise gözaltına alındığı duyuruldu.

İşte valilikten yapılan resmi açıklama:

“Kahramanmaraş Türkoğlu İlçesi, Kızıleniş Mahallesi, Küçükimalı mevkiinde 08.09.2023 Günü saat 13.20 sıralarında başlayan Orman Yangını, 3 J.Asayiş Timi, 2 Gk Timi, 8 Arazöz, 5 Helikopter, 4 Su Tankeri, 5 İtfaiye aracı, 1 Ambulans, 2 iş Makinesinin müdahalesi ile 09.09.2023 günü saat 07.30 sıralarında kontrol altına alınarak söndürülmüştür.

Herhangi bir can kaybı ve yaralanmanın olmadığı yangında yaklaşık 50 hektarlık alanın yanarak zarar gördüğü değerlendirilmektedir.

Yangının çıkış nedeni ile ilgili yapılan araştırma ve incelemelerde; Küçükimalı Mahallesinde ikamet eden M.Ç. (E-46) isimli şahsın ormanlık alanın hemen bitişiğinde bulunan zeytin bahçesinde çay pişirmek için ateş yaktığı, semaverden sıçrayan ateşin öncelikle otluk alana daha sonra ormanlık alana sıçradığı tespit edilmiştir.

“ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILMIŞTIR”

Cumhuriyet Savcısının talimatıyla şüpheli gözaltına alınmış olup, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır. Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığınca halkın huzur ve güvenliğine yönelik çalışmalara azim ve kararlılıkla devam edilmektedir.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx