Kafa Karışıklığını Gideriyoruz! Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir, Avantajları Nelerdir?

Birçoğumuz tamamlayıcı sağlık sigortasınıdan işe girdiğimizde haberdar oluyoruz. Peki nedir bu tamamlayıcı sağlık sigortası ve avantajları nelerdir? Bu içeriğimizde tüm bunların cevabını bulabilirsiniz!

İlk olarak tamamlayıcı sağlık sigortasının ne olduğunu anlamakla başlayalım…

Tamamlayıcı sağlık sigortası, sağlık hizmetlerinden faydalanırken ortaya çıkan maliyetlerin ödenmesi için ek bir güvence sağlar. Sağlık alanında bir sigorta türüdür.

Bu yanıyla aslında birincil sağlık sigortası poliçesinin sağladığı kapsamı genişletir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, kamu sağlık sigortasının karşılamadığı durumlarda size destek oluyor.

Bu sayede de poliçe sahibine ek finansal koruma sağlar!

Yani örneğin poliçe sahibi olarak bir hastalığın tedavisine ihtiyaç duydunuz ve bu tedavi de yüksek maliyetli. Bu aşamada tamamlayıcı sağlık sigortanız maliyetlerin bir kısmını veya tamamını karşılayarak tedavi sürecinde yanınızda oluyor.

Tamamlayıcı sağlık sigortası; doktor muayeneleri, hastane masrafları, laboratuvar testleri gibi şeyleri kapsar.

Tedavi süreçlerinde doktor muayenesine verilen ücret ekstra zorlayıcı olabiliyor. Tamamlayıcı sağlık sigortası, anlaşmalı olduğu hastanelerin doktorları ile yalnızca 15 TL’lik katılım payını ödeyerek görüşmenizi sağlıyor.

Tamamlayıcı sağlık sigortasının avantajlarını daha toplu bir halde yazacak olursak…

Her şeyden önemlisi, tamamlayıcı sağlık sigortası yüksek maliyetli tıbbi müdahalelerin maliyetlerinin tamamını veya bir kısmını karşılayarak bütçenizi rahatlatır.

Yüksek kalitede hizmet almanızı sağlar.

Devlet hastanelerinde de hizmet alabiliyor olsak da özel sağlık kuruluşlarındaki hizmet çok daha ilgili ve hızlı olabiliyor. Tamamlayıcı sağlık sigortanız sayesinde daha az süre bekleyip daha hızlı bir şekilde tedaviye ulaşabilirsiniz.

Ayrıca daha kapsamlı bir tedaviye ulaşmanızı da sağlar.

Devlet hastanesinde çok fazla hasta olduğu için kapsamlı bir tedavi planının uygulanması zor olabilir. Özel sağlık kuruluşlarında gerektiğinde hastane yatışı, daha fazla laboratuvar ve görüntüleme testi yapılabilir. Bu kapsamlı tedaviyi de tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde yaptırabilirsiniz.

Bu sayede ne mi olur? Kendinizi psikolojik olarak da daha iyi hissedersiniz!

Hastalık zamanlarında insan çok daha hassas olabiliyor. Tamamlayıcı sağlık sigortasının size sağladığı bu avantajların garantisi sayesinde çok daha iyi hissedebilirsiniz.

Ailenizle birlikte sağlık dolu bir hayat dileriz!

Tamamlayıcı sağlık sigortanızı yaptırın, kötü sürprizlerle karşılaştığınızda bile kafanız rahat etsin! ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx