Binance’den Delist ve Askıya Alma Kararı! Bu Altcoinler Var!

SEC’in hedefindeki Binance.US, düzenleyicinin “haksız” ve “temelsiz” hareketlerine tepki göstererek platformunda ABD doları kullanımını askıya alıyor. Bu esnada, dava kapsamında delist ile yüzleşen altcoin listesi de güncelleniyor.

Binance.US, hukuki sorunlar nedeniyle ABD doları işlemlerini durdurdu

Borsanın ABD’ye yönelik rest hamlesi 9 Haziran’ın ilk saatlerinde ortaya çıktı. Binance US, SEC davalarını gerekçe göstererek, tüm ABD doları yatırma ve çekme işlemlerini askıya alacağını duyurdu. Lider borsa, 13 Haziran itibarıyla fiat para birimleriyle ilişkisini keseceğini bildirdi. Binance bu tarihten itibaren tamamen kripto para odaklı bir borsa haline gelecek.

Bir tweet’te Binance.US, geçici olarak tamamen kripto borsasına geçiş yaptığını ve kriptoda alım satım, staking, para yatırma ve çekme işlemlerinin tamamen çalışır durumda olduğunu söyledi. Ayrıca, dolar mevduatlarının 9 Haziran’dan itibaren askıya alınacağını ve dolar bazlı alım satım çiftlerinin kısa bir süre sonra listeden çıkarılacağını bildirdi.

https://twitter.com/BinanceUS/status/1666996908651323393

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Binance 12 Haziran’da kadar mahkemeye yanıt vermesi gerekiyor.

Delist edilecek altcoin’lerin listesi güncellendi

Binance.US ayrıca dava kapsamında delist edeceği altcoin’lerde de değişikliğe gitti. Borsa, aralılarında AAVE, ATOM ve DOT gibi altcoin’lerinde yer aldığı uzun bir işlem çifti listesini delist etmeyi planlıyordu. Son güncellemeyle birlikte kripto paraları listeden çıkarma kararından vazgeçti. Sadece aşağıdaki çiftler Binance.US’den delist edilecek.

  1. UNI/BTC
  2. LRC/BTC
  3. BCH/BTC
  4. ATOM/BTC
  5. XTZ/BTC
  6. MANA/BTC
  7. DOT/BTC
  8. VET/BTC
  9. HBAR/BUSD
  10. ONE/BUSD

Binance US, önceden belirlenen işlem çiftlerinin sadece 10’unu delist edeceğini bildirdi. Açıklamaya göre, Binance US, bugün ABD doları mevduatlarını askıya alacak. Resmi duyuruya göre:

‘SEC, son derece agresif taktikler kullanmaya başladı’

“SEC, kripto para endüstrisine karşı ideolojik kampanya yürütürken son derece agresif taktikler kullanmaya başladı. Binance.US ve iş ortaklarımız, birlikte çalıştığımız bankalar için zorluklar yaratan bu taktiklerin kullanımından kurtulamadı.

Sonuç olarak, müşterilerimizi ve platformumuzu korumak amacıyla, bugün USD mevduatlarını askıya alıyoruz. Ayrıca, bankacılık ortaklarımızın USD para çekme kanallarını 13 Haziran 2023 gibi erken bir tarihte duraklatmaya hazırlandıklarını müşterilerimize bildiriyoruz. Müşterilerimizi USD’leri ile ilgili uygun önlemleri almaya teşvik ediyoruz.

‘Müşteri varlıkları için 1:1 rezerv tutuyoruz’

Önceliğimiz her zaman olduğu gibi müşterilerimizdir. Bu proaktif adımları, bir süreliğine yalnızca kripto borsasına geçiş yaptığımız için atıyoruz. Açık olmak gerekirse, tüm müşteri varlıkları için 1:1 rezerv tutuyoruz. Para çekme işlemlerindeki herhangi bir kesinti, yüksek hacimler ve hafta sonu banka kapanışları nedeniyle olabilir. Ayrıca, kriptoda alım satım, stake etme, para yatırma ve çekme işlemleri tamamen çalışır durumdadır.

Amerika’da gelişen bir kripto para piyasasına olanak tanıyan verimli bir uzlaşmaya açık olmakla birlikte, http://Binance.US SEC’in haksız saldırılarına karşı kendimizi, müşterilerimizi ve sektörü güçlü bir şekilde savunmaya devam edecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx