Ay Sonunda Borçlardan Boğulmamak İçin Okumanız Gereken 10 Eğlenceli Ekonomi Kitabı

Ekonomiyle özellikle ilgilenmeseniz bile bütçenizi kontrol altında tutabilmek, yatırım yapabilmek ve borçlanma durumlarıyla kolaylıkla baş edebilmek için okumanız gereken hem bilgi verici hem de eğlenceli ekonomi kitaplarını sizler için derledik ?

1. N. Gregory Mankiw – Ekonomiye Giriş

Özellikle ekonomi okuyanların mutlaka bildiği bu kitap, ekonomiye temel bir giriş sunan popüler kitaplardan biridir. Hem öğrencilere hem de ekonomiye ilgi duyanlara önerilebilecek bu kitabı okurken keyif alabilirsiniz.

2. Ha-Joon Chang – Ekonomi Nasıl Çalışır?

Bu kitap, ekonomiye ilişkin yanlış anlamaları ve mitleri açıklar ve ekonomi konusunda daha geniş bir perspektif sunar. Yazar, okuyuculara ekonomik konuları ilgi çekici ve anlaşılır bir şekilde aktarıyor.

3. Özgür Demirtaş – 23 Dakikada Ekonomi

Özgür Demirtaş, ülkemizin yetiştirdiği en önemli ekonomistlerden biri. Onun bu kitabı da günlük hayatta karşılaşılan ekonomik kavramları basit ve sade bir dille açıklar. Kısa ve öz anlatımıyla ekonomiyi kolayca anlamaya yardımcı olur.

4. Niall Kishtainy – Kısa Tarihinde Ekonomi

Ekonomi tarihini sürükleyici bir şekilde anlatan bu kitap, okuyuculara ekonomik düşüncenin gelişimi ve ekonomiyle ilgili önemli olaylar hakkında keyifli bir yolculuk sunar.

5. Daron Acemoğlu ve James A. Robinson – Ekonomiye Güven

Bu kitap, ekonomiyle ilgili daha farklı detaylara eğilirken ekonomik gelişmeyi ve başarıyı etkileyen faktörleri de inceler. Zenginleşme sürecinde kurumların ve siyasi faktörlerin önemine dikkat çekerken, örneklerle dolu anlatımıyla okuyucuyu sürükler.

6. Prof. Dr. Adnan Bali – Para, Banka ve Finansal Piyasalar

Aynı zamanda ders kitabı niteliği de taşıyan bu kitap, para, bankacılık ve finansal piyasaların işleyişini sade bir dille anlatır. Ekonomiyle ilgili detaylı bilgi edinmek isteyenler için para politikası, bankacılık sistemi, sermaye piyasaları gibi konulara değinir.

7. Prof. Dr. İsmail Beşikçi – İktisada Giriş

Ekonomiye giriş niteliği taşıyan temel kavramları ele alan bu kitap, İktisadi sistemler, arz ve talep, fiyat oluşumu gibi konulara da değinir. İlk defa ekonomiyle ilgili kitap okuyacak olanların severek kolayca okuyabileceği kitaplardan biridir.

8. Mahfi Eğilmez – Ekonomiye Giriş: Keyifli Bir Serüven

Ekonomiye giriş seviyesinde ve herkesin kolayca okuyabileceği bir kitap olan ‘Ekonomiye Giriş: Keyifli Bir Serüven’, anlaşılır bir dil kullanarak ekonomik temel kavramları anlatıyor. Yazar, örnekler ve ilginç hikayelerle konuları daha eğlenceli bir hale getiriyor.

9. Selva Demiralp – Ekonomi Nasıl Büyür ve Çürür?

Bu kitap, ekonominin temellerinden bahsetmesinin yanı sıra ekonomik büyüme ve durgunluğun arkasındaki temel unsurları anlatarak ekonomiye dair eğlenceli bir yolculuğa çıkmanızı sağlıyor. Yazar, örnekler ve gerçek hayattan ilginç olaylarla okuyucunun ilgisini çekiyor.

10. Umur Talu – Aşk Ekonomisi

Umur Talu’nun yazdığı ‘Aşk Ekonomisi’, ekonomiye farklı bir açıdan yaklaşarak romantik bir bakış açısı getiriyor. Herkesin severek okuyabileceği bu kitapta, ilişkilerin ekonomik prensiplere nasıl uyarlandığı ve aşkın ekonomiyle nasıl ilişkilendirildiği konuları eğlenceli bir şekilde ele alınıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx