YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak, tercihlerin son gün ne zaman? YKS tercih sonuçlarına nereden bakılır?

YKS‘ye giren adaylar sonuçların açıklanmasıyla birlikte üniversite tercihlerini yapmaya başladı. Adaylar YKS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağını, tercihlerin ne zaman başlayacağını ve YKS tercihlerinin son gününün ne zaman olduğunu araştırıyor. Peki, YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak, tercihlerin son gün ne zaman? YKS tercih sonuçlarına nereden bakılır? İşte ayrıntılar…

2023-YKS sonuçlarına göre yükseköğretim programlarına yapılacak yerleştirmede bu programların kontenjan ve koşulları göz önünde tutulacak. Bu kontenjan ve koşullar “2023-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu”nda yer alacaktır. Adaylar kılavuza 2023 Haziran ayının son haftası içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden erişebilecek.

YKS SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLİR?

Adaylar, sınav sonuçlarına 20 Temmuz 2023 tarihinde saat 07.00’den itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleriyle erişebilecek.

YKS TERCİHLERİ SON GÜN NE ZAMAN?

YKS tercihleri 27 Temmuz tarihinde başladı ve 8 Ağustos‘ta sona erecek.

YKS 2023 TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2023 üniversite tercihleri, 27 Temmuz tarihinde başladı. Bu aşamadan sonra değerlendirme faaliyetlerine başlayacak olan ÖSYM, en geç 25 Ağustos tarihine kadar sonuçları açıklamış olacak.

YKS TERCİH SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLİR?

YKS tercih sonuçları https://sonuc.osym.gov.tr üzerinden öğrenilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx