Türklerin Sepetindeki Bu 12 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmesi Var!

Popüler move-to-earn projesi STEPN, Apple Pay’i entegre ediyor. Merkezi olmayan bir borsa olan Mangrove Polygon test-net’te başladı. Strike, ödemeler için Tether’in USDT’sini entegre ediyor. Ve altcoin projelerinden sıcak haberler gelmeye devam ediyor.

Altcoin projeleri için son dakika gelişmeleri…

Namada, Osmosis ile hibe anlaşması yapıyor

Gizlilik odaklı Blockchain Namada’nın kurucuları, yazılım “kamu mallarını” ortaklaşa finanse ederek ve planlanan NAM tokenini OSMO yatırımcılarına airdrop’la vererek Osmosis protokolüyle daha yakın bağlar kurmaya çalışıyor. Namada kurucu ortağı Christopher Goes, planlanan hibe programının Cosmos tabanlı Osmosis ve henüz piyasaya sürülmemiş olan Namada’ya fayda sağlayan bir dizi gizlilik merkezli araştırma ve geliştirme projesini destekleyeceğini söyledi. Namada bu çabayı finanse edecek, ancak Goes Osmosis’in de katkıda bulunacağından “umutlu” olduğunu kaydetti.

EOS Vakfı CEO’sunda ilginç çıkış

Bir diğer tarafta, EOS Network Foundation’ın kurucusuna göre EOS Network katılımcıları, ekosisteme yaptığı yatırımla ilgili “tutulmayan sözler” nedeniyle büyük yatırımcı Block.one (B1) aleyhine yasal işlem başlatmayı düşünmeli. Yves La Rose, yasal işlemin, Ocak 2018’de ağın ilk token arzı (ICO) sırasında söz verdiği 1 milyar dolarlık yatırımı yapmadığı için B1’i sorumlu tutmanın iki olası yolundan biri olduğunu söylüyor. Diğer seçenek ise, B1’in eski destekçisiyle ilişkisini tamamen kesmek için elinde tuttuğu EOS tokenlerini dışarıda bırakacak bir hard fork.

STEPN Apple Pay’i entegre ediyor

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Web3 move-to-earn oyunu STEPN, ödeme hizmeti Apple Pay’i entegre ediyor. Bu entegrasyonla, uygulama içi satın alımlar için itibari para kullanımı mümkün olacak. Altcoin projesi, bu hamleyle uygulamasını daha yaygın bir şekilde erişilebilir hale getirmeyi hedefliyor. Entegrasyon, kullanıcıların kredi kartlarını Apple Pay’e bağlamalarına imkan verecek. Böylece, oyun için gerekli olan NFT spor ayakkabılarını satın almalarına olanak tanıyacak. Bir itibari ödeme yöntemi olarak Apple Pay ile kullanıcılar artık oyun içi varlıkları satın almak için bir kripto cüzdanı bağlamak zorunda kalmayacak. Bu da yeni oyuncuların ekosistemine katılmasını artıracak bir adım.

DEX Mangrove Polygon test-net’te başladı

Firma Pazartesi günü yaptığı açıklamada, merkezi olmayan bir borsa (DEX) olan Mangrove’un programlanabilir bir emir defteri ile Polygon’un test-net’inde yayına girdiğini söyledi. Paris merkezli Mangrove şimdiye kadar yaklaşık 10 milyon dolar topladı. Ayrıca, Wintermute ve Cumberland gibi ticaret ve piyasa yapıcı güç merkezlerinden destek görüyor. Bu arada şirket, önümüzdeki ayın başında bir main-net lansmanının yapılacağını kaydetti.

Strike, ödemeler için Tether’in USDT’sini entegre ediyor

Dijital ödeme platformu Strike, dolara sabitlenmiş stablecoin Tether’in USDT’sini platformuna entegre etti. Bu doğrultuda, 22 Mayıs tarihli bir basın açıklamasına göre, entegrasyon Strike kullanıcıları için hızlı, güvenli ve verimli ödemeler sağlamayı ve USDT’nin kullanımını ve benimsenmesini daha da artırmayı amaçlıyor. Tether’in CTO’su Paolo Ardoino, bu hamlenin stablecoin’lerin güvenilir bir dijital ödeme çözümü olarak giderek daha fazla kabul gördüğünü gösterdiğini söyledi.

Ripple, Fubon Bank ile işbirliğine gidiyor

Ripple, Hong Kong Para Otoritesi (HKMA) tarafından, açılış e-HKD Pilot Programının bir parçası olarak bir gayrimenkul varlık tokenleştirme çözümünü göstermek üzere seçildi. HKMA, e-HKD’nin potansiyel sunumuna hazırlanma çabalarında üç raylı bir yaklaşım benimsedi. Ripple, Fubon Financial Holding Co. Ltd. şirketinin bir iştiraki olan ortağı Fubon Bank ile birlikte, e-HKD kullanarak gayrimenkul varlık tokenizasyonu ve hisse senedi serbest bırakmaya odaklanan kullanım örneklerini sergileyecek.

Ontology, Alchemy Pay ile güçlerini birleştiriyor

Bu arada, Ontology adlı ünlü Blockchain ağı, Alchemy Pay ile özel bir işbirliği yaptığını duyurdu. Alchemy Pay, ödeme çözümü sağlayan bir şirket. Ontology ise merkezi olmayan veri ve kimlikle ilgili çözümler sağlıyor. Böylece, Web3 sektöründe güvenlik gizliliği ve güven sunmaya odaklanıyor. Mevcut ortaklık ile Ontology, ödeme çözümü sağlayıcısının off ve on-ramp çözümünü entegre etmeye çalışıyor.

Bloktopia, token yakma oylaması sona erdi

Metaverse coin’i Bloktopia, tokenlerinin toplam arzının ne kadarının yakılması gerektiğine ilişkin oylama yaptı. Oylamadan %40’lık token yakım teklifi açık farkla kazandı. Altcoin projesi, yakma ve TXID ile ilgili tüm ayrıntıları ilerleyen saatlerde paylaşacak. Bu haber altcoin fiyatında sıçramaya neden oldu. BLOK fiyatı, basın zamanında, günlük bazda yaklaşık %18 artış kaydetti.

Mina Protocol, teşvikli test-net’i başlatıyor

Bu arada, merkezi olmayan uygulamaları (dApps) çalıştırmak için verimliliği artırmaya odaklanan bir Katman 1 Blockchain protokolü olan Mina Protocol, kısa süre önce Testworld Mission 2.0 olarak bilinen Teşvikli Testnet’in başlatıldığını duyurdu. Bu girişim, doğrulayıcılara, Mina Blockchain’i test etmeleri için değerli bir fırsat sunuyor. Bu da zkApp geliştiricilerine ve kullanıcılara, yaklaşan Hard Fork’a hazırlık olacak.

TON Vakfı 25 milyon dolarlık hızlandırıcı programı başlatıyor

The Open Network (TON), ekosistemindeki projeler için 25 milyon dolarlık bir fon başlattığını duyurdu. TON, Telegram’ın oluşturduğu katman-1 Blockchain’in yerel tokeni. “TON Hızlandırıcı Programı” olarak adlandırılan girişim, proje başına 50.000 ila 250.000 dolar arasında yatırım yapacak. Ayrıca, TON’un personelinden ortaklıklar ve mentorluklar eşlik edecek.

Gala Games, PokerGO ile Web3 poker platformunu başlatacak

GameFi projesi Gala Games, Las Vegas poker yayın platformu PokerGO ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Bu doğrultuda altcoin projesi, ortaklık kapsamında yeni bir Web3 sosyal poker oyunu başlatacak. Oyunun adı PokerGO Play olarak olacak. Oyunda kullanıcılar, gerçek dünya ödüllerini kullanma imkanı elde edecek. Bunun yanı sıra oyuncularını geliştirme ve yükseltme olanağına da sahip olacak. PokerGO’nun Haziran ayında beta testine başlaması ve tam sürümünün bu yıl içinde kullanıma sunulması planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir