Son Dünya Kupası’nın Sahibi Lionel Messi, Türkiye’ye mi Geliyor?

Ülkemizde 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin yaralarını sarmak için TBMM Latin Amerikan ve Karayipler Parlamentosu Türk Delegasyonu Başkanı Şahin, Arjantin ile Türkiye’nin yardım maçında karşı karşıya gelebileceğini açıkladı. Şahin, Arjantin’e yapılan teklif için sürecin olumlu ilerlediğini ve yakından takip edildiğini vurguladı. Arjantin’e ve katkısı bulunan herkese ise çabaları için teşekkürlerini iletti.

“Acıları dindirmek amacıyla”

TBMM Latin Amerikan ve Karayipler Parlamentosu (PARLATİNO) Türk Delegasyonu Başkanı Ali Şahin, ‘Depremzedelerin acılarını dindirmek adına oynanması düşünülen Türkiye-Arjantin milli maçının, Arjantin-Türkiye ilişkilerine ve iki ülke halklarının yakınlaşması sürecine de çok önemli katkıda bulunacağını öngörüyoruz.’ ifadesini kullandı.

Gaziantep’te oynanabilir

Şahin, ‘Sayın Julio Cobos, Arjantin’e döndükten sonra Arjantin Spor Bakanı ile görüşerek teklifimizi iletti ve pozitif yönde cevap aldı. Arjantin basını da depremzedeler yararına Türkiye’de Gaziantep’te oynanması düşünülen maça geniş yer ayırdı.’ açıklamasında bulundu.

Arjantin’e teklif yapıldı

Futbol Federasyonu ve Spor Bakanlığının da bilgisi dahilinde, Arjantin Buenos Aires Büyükelçiliği aracılığı ile maç önerisinin Arjantin Futbol Federasyonuna iletildiğini kaydeden Şahin, Gençlik ve Spor Bakanlığının da Arjantin Spor Bakanlığına bu yönde bir mektup yazacağını aktardı.

Messi, depreme sessiz kalmamıştı

Arjantinli futbolcu meydana gelen afetlerin ardından sosyal medya hesabından paylaşımında bulunmuştu. Messi paylaşımında; ‘Türkiye ve Suriye’de meydana gelen yıkıcı depremlerden etkilenen binlerce çocuk ve aileleri için çok üzücü günler yaşıyoruz. Kalbim onlarla birlikte. UNICEF en başından beri çocukları korumak için bölgede çalışıyor. Yardımlarınız çok değerli’ ifadelerine yer vermişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir