Son dakika: Galatasaray’da Bafetimbi Gomis ve Mbaye Diagne kararı! Gönderilecek isim belirlendi | Transfer haberi

Santrfor bölgesinde de değişime imza atmaya hazırlanan Galatasaray’da, en zayıf halka olarak Mbaye Diagne’nin ismi öne çıkıyor. Yeni sezon planlamalarını yapan ve en az 1 golcü transfer etmeyi planlayan sarı kırmızılılar, Diagne ya da Bafetimbi Gomis ikilisinden en az birinin kontratından çıkmayı hedeflerken gözden çıkarılan isim çok büyük olasılıkla Senegalli golcü olacak Galatasaray yaz transfer döneminde Diagne ile süreci iyi yöneterek vedalaşılacak. Ancak Diagne’ye direkt kapı gösterilip takımdan ayrı tutulmayacak.

HEDEF MİNİMUM ZARARLA ÇIKMAK

2022-23 sezonu için 2.4 milyon Euro’luk sözleşmesi bulunan Mbaye Diagne’nin transfer pazarında talibi çıkması için süreç titizlikle yönetilecek.

1 yıl daha kontratı bulunan 30 yaşındaki futbolcu, Galatasaray’ın Avusturya’daki kamp çalışmalarına götürülecek. Senegalli futbolcu takımla antrenmanlarda yer alıp vitrine çıkması, daha iyi duruma gelmesi adına kampta yer alacak. Galatasaray ayrıca 6 ay sonra sahalara dönen Diagne’ye yeterli seviyeye gelmesi halinde Avusturya kampındaki hazırlık maçlarında da görev verecek. Sarı kırmızılılar bu ayrılık sürecini doğru yönetip en az zarar ya da sıfır maliyetle Diagne’nin kontratından kurtulma hedefinde.

GOMİS’İN TAKIMA SAĞLADIĞI FAYDA ÇOK

Diagne -Gomis arasında ise Fransız golcünün kalması adına tercih edilmesinin en önemli sebebi ise liderlik özelliği, tecrübesi ve karakter yapısı, Bafetimbi Gomis’in takım oyuncusu olma, sorumluluk alma özelliğinin yanı sıra, takım içinde de ‘ağabeylik’ görevini üstlenmesi Galatasaray’da tam not alıyor. Takım arkadaşlarını bir arada tutan, genç oyuncularla ilgilenen, tecrübeli, tecrübesiz tüm futbolcularla saha dışında da deneyimlerini aktaran Gomis’in kalmasının doğru tercih olacağı görüşü ağırlık kazandı.

Sadece saha içi performans katkısı değil en kariyerli, tecrübeli isim olarak da sezon içinde Galatasaray’a faydalı olacağı fikri ön plana çıkması da Bafetimbi Gomis’in tercih edilmesine neden oldu.

ASLAN’IN 10 NUMARA ADAYI JOAO PEDRO

Galatasaray A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur, teknik direktör Okan Buruk’un 10 numaraya takviye istediğini belirtirken bu bölge için düşünülen adaylardan birinin Joao Pedro olduğu öne sürüldü. İtalyan basını, sarı kırmızılıların Brezilya asıllı İtalyan oyuncu ile yıllık 2 milyon Euro’dan 3 yıllık sözleşme için el sıkıştığını yazarken kulübü Cagliari’nin 5 milyon Euro bonservis bedeli talep ettiğini öne sürdü. Kulübü ile 1 yıl daha sözleşmesi bulunan Pedro için görüşmelerini sürdüren Galatasaray yönetimi, transferi bu hafta sonuçlandırmayı hedefliyor.