SHIB ve Bu 2 Meme Coin, Bomba Gelişmeleri Duyurdu!

Kripto para piyasası sert düşüşlerle sarsılıyor. Bununla birlikte kripto topluluklarının projelere olan ilgisi devam ediyor. Shiba Inu (SHIB) ve BabyDoge toplulukları yeni bir dönüm noktasına ulaştı. Ayrıca, San Francisco merkezli kripto borsası Kraken, Dogecoin vadeli işlemlerini başlatıyor. Ayrıntılar için bizi okumaya devam ediniz.

Shiba Inu (SHIB) topluluğu yeni bir dönüm noktasına ulaştı

Meme coin’i Shiba Inu’nun resmi Twitter hesabı, 3,4 milyon takipçiyle yeni bir dönüm noktasına ulaştı. Karşılaştırma için, rakip meme coin Dogecoin’in de yaklaşık 3,4 milyon Twitter takipçisi var. SHIB, son aylarda büyüme kaydetti ve Şubat ayından bu yana 700.000’den fazla takipçi ekledi.

Ayrıca Shiba Inu’nun holder sayısı artmaya devam ediyor. WhaleStats’a göre SHIB holder’larının toplam sayısı 1.182.817’ye yükseldi. Holder’ların sayısındaki artış, fiyatı hemen etkilemese de, bir varlığa uzun vadeli ilgiyi gösteriyor.

WhaleStats’ın ilk 100 SHIB holder’ına ilişkin analizi, kripto balinalarının milyarlarca Shiba Inu ile etkileşime girdiğini gösteriyor. Bu da aktif adreslerde %20’lik bir artışı yansıtıyor. Dolayısıyla Shiba Inu balinaları son 24 saat içinde daha aktif hale geldi.

Blockchain veri izleyicisi ayrıca, Shiba Inu’nun en büyük 100 ETH balinasının en büyük holdinglerinde FTX’i çevirdiğini bildirdi. WhaleStats’a göre SHIB, balinaların varlıklarının 403.974.830 dolar veya varlıklarının %14,53’ünü oluşturuyor.

Dogecoin vadeli işlemleri en büyük ABD borsasında listelenecek

San Francisco merkezli kripto borsası Kraken, Dogecoin’in vadeli sözleşmelerini listelemeye hazırlanıyor. Bu da Dogecoin’e olan desteğin genişlediğini gösteriyor.

Vadeli işlem sözleşmesi, değerini temel kripto para birimi olan Dogecoin’den alıyor. Bu durumda kişinin kripto para birimini gerçek mülkiyet olmadan satın almasına izin veriyor. Trade 20 Haziran Pazartesi günü başlayacak. Kraken ayrıca Tron’un TRX’i ve Fantom’un FTM’si için vadeli işlem sözleşmeleri sunmaya hazırlanıyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere birkaç borsa daha önce Dogecoin vadeli işlemleri için destek başlattı.

Temmuz 2020’de Binance, türev platformu Binance Futures’ta kalıcı DOGE/USDT sözleşmelerinin başlattığını duyurdu. OKEx ayrıca spot marj trade’inde DOGE trade’ine destek ekleyerek kalıcı bir DOGE/USDT paritesi listeledi. Aynı ayda Bitfinex, bir milyon ‘normal’ DOGE’ye eşit olan MegaDogecoin’in (MDOGE) listesini duyurdu.

BabyDoge topluluğu genişlemeye devam ediyor

Popüler meme kripto para birimi BabyDoge’un Twitter hesabı, takipçi sayısının 1,45 milyonu aştığını duyurdu.

Şubat ayında 1 milyon seviyesindeyken, 29 Nisan’da bu sayı 1,3 milyon seviyesindeydi. Böylece BabyDoge, son 5 ayda, yaklaşık yarım milyon Twitter takipçisi eklemiş oldu. Bu, BabyDoge’un yakın zamanda ulaştığı tek dönüm noktası değil. Bu haftanın başlarında dolaşımdaki BabyDoge arzının sayısı nihayet CoinMarketCap tarafından doğrulandı.

Ayrıca, BabyDoge holder sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.550.000 adrese ulaştı. Basın zamanında, meme tokeninin fiyatı son 24 saat içinde %11,42 düşüş göstererek 0,0000000011 dolara geriledi.