Samsung Galaxy A51 güvenlik güncellemesi aldı

Akıllı telefon şirketleri içerisinde vazgeçilmez bir konuma sahip olan Samsung, Galaxy A51 güvenlik güncellemesi için bir süredir beklenti yaratmıştı. Herkes bu cihaza bir güvenlik güncellemesi geleceğini az çok tahmin ediyordu. Firma tarafından yapılan açıklamada Mayıs güvenlik düzeltme eki ile birlikte güvenlik açıklarının giderildiği ifade edildi.

Son dönemlerde hem siber saldırıların hem de diğer güvenlik açıklarının kullanıcılar için problem yarattığı biliniyordu. Bu nedenle Samsung başta olmak üzere neredeyse tüm akıllı telefon şirketleri düzenli olarak güvenlik güncellemesi yayınlanmaya çalıştı.

Android işletim sistemi iOS ile kıyaslandığında güvenlik açısından biraz daha geri planda diyebiliriz. Böyle bir durumun dezavantaj yaratmasını istemeyen Samsung yeni güncellemesini yayınladı. Bu güncellemenin nisan ayında yaşanan güvenlik açıklarını kapatacağı tahmin ediliyor.

alaxy A51 için yeni yazılım güncellemesi A515FXXU4EUD7 ürün yazılımı sürümü alarak bu konuda iyi bir düzeltme yaptı. Şirketin yeni güvenlik yaması ile birlikte güvenlik açıklarını önemli ölçüde giderdiği ifade edildi. Kullanıcılara yeni güvenlik yazılımı otomatik olarak yüklendi. Ancak isteyenler için daha farklı bir yöntem oluşturulabiliyor.

Herhangi bir kullanıcı eğer bu cihazı ile ilgili güvenlik güncellemesi almadıysa ayarlar bölümünden yazılım güncelleme kısmını seçerek bunu indirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir