Milyonluk Aboneli Analist: Bu Altcoin Bitcoin’den Daha İyi!

YouTube’da büyük bir takipçi kitlesine sahip olan analist Bitcoin’den daha iyi dediği altcoini açıkladı.

Twitter ve YouTube’da büyük bir takipçi kitlesine sahip olan ünlü kripto para yatırımcısı Ben Armstrong, Ripple’ın Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden davasına rağmen XRP’yi savunmaya devam etmekte.

Popüler kripto para analisti Armstrong, Twitter’a, Ripple’ın Bitcoin’den daha iyi bir dijital para birimi olduğunu belirtti. Armstrong’un attığı tweet ile takipçisine de alay etti:

https://platform.twitter.com/widgets.js

“Ripple sahipleri zengin olacak”

Armstrong, Twitter biyografisinde Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Cardano (ADA) ve Ripple (XRP) hayranı olduğunu belirtmesine rağmen, listedeki diğer dijital para birimlerine kıyasla Ripple’ın her zaman destekçisi oldu.

2022 yılının ilk aylarında Armstrong, Ripple sahiplerinin zengin olacağını söyleyerek XRP hakkında olumlu açıklamalarda bulundu.

“Ripple davası 2023 yılında bitebilir”

Armstrong yaptığından yorumdan sonra, Ripple aleyhindeki dava devam ederken XRP fiyatı büyük oranda düştü.

Diğer dijital para birimleri gibi, XRP de yükselen enflasyon, Terra ve Celsius Ağı olayları dahil olmak üzere talihsiz piyasa olaylarından kötü bir şekilde etkilendi.

İlginç bir şekilde, XRP yatırımcıları, davadaki olumlu bir sonucun kripto para biriminin fiyatının yükselmesine neden olacağını bekledikleri için tokenin büyük çöküşüne rağmen güçlü kalmakta.

Şu anda yasal analistler, Ripple davasının 2023 yılının Mart ayına kadar bitmesini beklemekte.

SEC, eski Kurumsal Finansman Direktörü William Hinman 14 Haziran 2018 tarihinde bir konuşma yaptı. Konuşmasıyla ilgili dahili belgeleri korumak için elinden gelen her şeyi yaparken, avukat John Deaton, mahkemenin karar vermesi halinde ajansın önümüzdeki yıldan önce anlaşmaya zorlanabileceğini söyledi.

Bitcoin Nedir?

Bitcoin, mal ve hizmetler için ödemeleri kolaylaştırmak için kullanılan dijital bir para birimini destekleyen halka açık bir Blockchain defteri üzerinde çalışır. Bitcoin ağı, doğrulanmış işlemlerin ve kayıt tutmanın halka açık bir defteri olan Blockchain konseptine dayanmaktadır.

Madenciler, işlemleri sürekli olarak doğrular ve bunları Bitcoin Blockchain’ine ekler. Defterleri bu şekilde doğrulamak için gereken zaman ve hesaplama gücü karşılığında madenciler, işlemleri başarıyla doğruladıktan sonra BTC ile ödüllendirilir.

Ripple Nedr?

XRP, Ripple Labs tarafından geliştirilen ürünler için yerel kripto para birimidir. Ürünleri, bir bankalar ve finansal aracılar ağı tarafından kullanılan uluslararası para ve güvenlik transferleri için bir hizmet olan SWIFT gibi çalışan ödeme mutabakatı, varlık değişimi ve havale sistemleri için kullanılır. XRP önceden kazılmıştır ve Bitcoin’e kıyasla daha az karmaşık bir madencilik yöntemi kullanır.