Mehmet Özhaseki’den Kılıçdaroğlu’na tenkit: Pandemi periyodu iktidarda olsaydı ne yapardık?

AK Parti İzmit İlçe 66. Müşavere Heyeti Toplantısı, Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya AK Parti Genel Lider Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti Vilayet Lideri Mehmet Ellibeş ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın da katıldı. Toplantıda konuşan Mehmet Özhaseki, “Sizler gerimizde durduğunuz sürece Allah’ın müsaadesiyle bizim aşamayacağımız hiçbir pürüz yok. 1990’lı yılların başlarında ticaret yapıyordum ve vakıf lideriydim. İstanbul’da yemek yerken yanımıza uzun uzunluklu bir delikanlı geldi. O isim Recep Tayyip Erdoğan’dı. Kederini ve davasını anlatmaya başladı. Kalktıktan sonra herkes bu adamın yüzünde parıltı var dedi. Allah bizi güzellerle birlikte etsin. Siz Tahir Başkan’a dayanak vermezseniz bu kadar iş nasıl ortaya çıkar?” diye konuştu.

“Ya Kılıçdaroğlu’nun iktidarda olduğu bir devirde pandemiye yakalansaydık?”

Cumhuriyet periyodundaki bütün hükümetlerden daha başarılı olduklarını söyleyen Özhaseki, “Birçok Allah dostunun ve Cumhurbaşkanımızın başlattığı çaba bugünlere kadar geldi. O kadar çok başarımız var ki, şükrediyoruz. Cumhuriyet tarihindeki bütün hükümetlerden başarılıyız. AK Parti’nin olduğu bir devirde pandemiye yakalandık. Ya Kılıçdaroğlu’nun iktidarda olduğu bir devirde pandemiye yakalansaydık halimiz ne olurdu? Bunu bir düşünün. Savunma endüstrisinde 75 milyar dolarlık projemiz var. Teröristlere dünyayı dar ediyoruz. Bu listeyi sabaha kadar saysak bitiremiyoruz” formunda konuştu.

“Vesayetçi yapıyı toprağın altına gömen Recep Tayyip Erdoğan’dır”

Sıradan bir parti olmadıklarını ve vesayetçi yapıyla uğraş ettiklerini vurgulayan Özhaseki, “Biz vazifeye gelene kadar seçilmişlere dünyayı dar eden vesayetçi bir yapı vardı. Seçilmiş insanların başına çorap örmek için hazır bekliyorlardı. Ülkeyi yönetilemez hale getirip darbe yapıyorlardı. Bu yapıyı her devirde gördük. Bütün politikler bunları biliyordu lakin hiçbirinin gücü bunu düzeltmeye yetmiyordu. O vesayetçi yapıyı toprağın altına gömen Recep Tayyip Erdoğan’dır. 15 Temmuz üzere bir gecede lanetli adamlar ortaya çıktı. Bin bir zorluklar içerisinde neyse ki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli ve sizler vardınız. Biz sıradan bir parti değiliz. Bizim ümmete ve tarihe karşı sorumluluğumuz var” sözlerini kullandı.

“Daha çok çalışacağız”

“7 partiden oluşan masaları var, 7’nci parti HDP” Kocaeli AK Parti Vilayet Lideri Mehmet Ellibeş de yaptığı konuşmada muhalefeti eleştirdi. Masanın altılı değil yedili olduğunu söyleyen Ellibeş, “Danışma meclislerimiz bu hafta son buluyor. Teşkilatlarımız sağlam. Pandemi periyodu dahil alandan ayrılmadık. Alandan her zamankinden daha güçlü bir halde haykıracağız. ‘Dik dur eğilme Recep Tayyip Erdoğan’ diyeceğiz. Kadınlarımızla kapı kapı, mesken ev ziyaretlerini sürdüreceğiz. Muhalefetin hali ortada. Onlara ülke teslim edilemez. 7 partiden oluşan bir masaları var, 7’nci parti HDP. Daha 2 gün evvel Kocaeli’de HDP’nin kongresinde gördünüz. Kongrenin erdemli konukları CHP vilayet yöneticileriydi. Kongre teröristlere hürmet duruşuyla başladı. Bu nasıl bir çelişki? Anlamak istemeyenlere ne deseniz boş. O yüzden daha çok çalışacağız” dedi.