#Markamarie, mütevazı modayı İstanbul podyumlarına taşıdı

Moda sanayisi süratle büyürken, muhafazakar moda sanayisinin öncülerinden #Markamarie, dünya genelindeki birçok dizayncı ve moda markasını Togethere Summit aktifliği kapsamında 14 Haziran’da InterContinental İstanbul Otel’de ağırladı. 22 marka ve tasarımcının her birinin 6 kıyafetinin sergilendiği aktiflikte konuklarına ‘Royal Experience’ temasıyla farklı bir tecrübe yaşatan #Markamarie’nin Togethere Muhafazakar Moda Zirvesi’nin ikinci durağı ise Paris olacak.

60 MİLYONDAN FAZLA ERİŞİM ALDI

Etkinliğin birinci durağı olan İstanbul’daki defilede, 22 marka ve tasarımcının yer aldığını ve aktifliğe 60 milyondan fazla erişim sağlandığını belirten #Markamarie Kurucu Ortağı Franka Soeria, tertibe dair niyetlerini şu sözlerle paylaştı: “Moda defileleri her ne kadar dijitalde gerçekleştirilebilir olsa da tıpkı etkiyi yaratamayacağı da bir gerçek. Bu yüzden günümüzün modasının ana akımlarından biri olan muhafazakar moda anlayışını podyumlara taşıyarak dünya genelindeki moda tutkunlarını bir ortaya getirmek istedik. ‘Kraliyet Deneyimi’ temalı Togethere Muhafazakar Moda Zirvesi’nin birincisini muhafazakar modanın kıymetli merkezlerinden biri olan İstanbul’da gerçekleştirdik.”

22 MARKA VE TASARIMCININ HER BİRİNDEN 6 KIYAFET DEFİLEYE ÇIKTI

‘Kraliyet Deneyimi’ temasını, muhafazakar modanın şık çizgilerini yansıttığı için seçtiklerini aktaran Franka Soeria, “Düzenlediğimiz aktiflikle muhafazakar modanın şık ve ince çizgilerini izleyicilerle buluşturduk. Moda tutkunlarının pandemide biriken hasretini bir nebze olsa azaltmanın yanı sıra, moda bölümündeki dayanışmaya da katkıda bulunarak birçok marka ve tasarımcıyı bir ortaya getirdik.

Defilemize Jawhara Syari, Maisyara, Qnanz, Restu Pratiwi, Sarkis, Qaireena Hijab, PJ by Pipik Juliana, Mustbe Hijab, Mauza, Jawhara Ready to Wear, Khazzanah x Sahla, Ar Rafi Premium, Aurakay Syari yanı sıra Elin Merlin, Joza, Kaluna by Ika Rafika, Kayunie Premium, Khanza Maryam, MasnuArt Bride by Pinar Pehlivan, Al Tatari ve Fidda üzere markalar da katıldı. İzleyemeyenler için de aktiflik imajlarını Togethere Summit kanalından erişilebilir kıldık” sözlerini kullandı.