Kulis: Mehmet Şimşek, Erdoğan’la İkinci Görüşmeyi Yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekonomideki kötü gidişatı durdurmak için yeniden siyasete döndürmeye çalıştığı eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’le ikinci görüşmeyi yaptığı belirtiliyor.

Hürriyet Gazetesi yazarı Hande Fırat, bugünkü köşesinde Mehmet Şimşek’le Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ikinci defa görüştüğünü yazdı.

Fırat, Şimşek’in kabinede yer almayacağını ama ‘yeni ekonomik program’ın yazımında önemli bir rol alacağını belirtti.

Fırat’ın yazısındaki ilgili bölüm şöyle:

“Şimşek’in rahatsızlığı olduğunu, tedavi gördüğünü daha evvel yazmıştım. Stresten uzak durması gereken Şimşek’in, Erdoğan’ın cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda kabinede yer almasa da yeni ekonomik programın yazımında önemli bir rol alacağını belirteyim.”

Fırat ayrıca, “Şimşek’in yeni program için her türlü desteği vereceğini söylediği belirtiliyor” ifadelerini kullandı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, daha önce Erdoğan ve Şimşek görüşmesini doğrulamış ancak Şimşek’in aktif siyaset düşünmediğini açıklamıştı.

Çelik, ‘Ama Sayın Cumhurbaşkanımızın parti politikalarımıza ya da hükümet politikalarımıza dönük olarak herhangi bir şekilde beyan ettiği, emrettiği her konuda yardımcı olmaya hazır olduğunu, her türlü katkıyı vereceğini, her türlü çabayı göstereceğini, emek sarf edeceğini bir kere daha ifade etti‘ demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir