İngiltere: Türkiye ile serbest ticaret anlaşmasını genişletmek istiyoruz

İngiltere Ticaret Bakanı Graham Stuart, Türkiye’ye bir ziyaret gerçekleştirdi. Başta TOGG olmak üzere yüksek teknoloji ile iş yapan tesislerde inceleme ve temaslarda bulundu. Yapılan çalışmaları inceleyen İngiliz Bakan Stuart, iki ülke arasında iş birliğine dair mesajlar verdi. TOGG üretim tesisini ziyaret eden Bakan Stuart, açıklamalarda bulundu:
‘’TOGG’u ziyaret ettim, oradaki ekiple tanıştım, dünya lideri olabilecek şekilde hibrit teknoloji kullanan bir roket şirketi ve uzay ajansı Delta-V’nin başkanıyla tanıştım. Mevcut üretim ve geleceğin teknolojisinin o kadar çok alanı var ki bence bu alanlarda Birleşik Krallığın yüksek teknoloji kapasitesiyle Türk girişimciliği ve becerisinin birleşimi çok daha fazlasını yapabileceğimiz anlamına geliyor.’’ İngiltere: Türkiye ile serbest ticaret anlaşmasını genişletmek istiyoruz #1
İngiliz bakan türkiye ile İngiltere arasında imzalanan serbest ticaret anlaşmasını genişletmek istediklerinin mesajını da verdi. Son 10 yılda ticaret hacminin yüzde 70 büyüdüğünü ve iki ülke arasındaki ticaret hacminin 20 milyon sterline ulaştığını ifade etti. Yeni anlaşmalar için de hazır oldukları mesajını verdi. İngiltere: Türkiye ile serbest ticaret anlaşmasını genişletmek istiyoruz #2 ”İkili ticaret hacminin gelecek yıllarda büyüyeceğinden eminim. Ortak paydaya sahip olduğumuz pek çok alan, yakın güvenlik ve savunma ortaklığımız ve bunların yanı sıra NATO müttefikliğimiz de var.” Türk firmalarının İngiltere’de yeni yatırımlar yapmasını beklediğini ileten Bakan Stuart, Türkiye ile daha çok yapmak istedikleri iş birliklerinin olduğunu söyledi.