Harry Kewell’ın yeni adresi muhakkak oldu

Ülkemizde bir dönem Galatasaray forması da giyen Harry Kewell’ın yeni grubu belirli oldu. Son olarak İngiliz grubu Barnet’te teknik yöneticilik yapan Harry Kewell, İskoçya ekibi Celtic’in teknik grubuna katıldı.

Kulüpten yapılan açıklamaya nazaran 43 yaşındaki Avustralyalı eski futbolcu, teknik yönetici Ange Postecoglou’nun grubunda antrenörlük yapacak.

Resmi açıklamanın akabinde Harry Kewell ise şu kelamları söyledi: “Celtic’e katılmak ve Ange ile çalışmak büyük bir onur. O, teknik grup ve oyuncular birlikte birinci yıllarında olağanüstü bir iş çıkardılar ve olağanüstü bir biçimde kazanan futbol ürettiler. İşleri bilakis çevirerek bu kadar çabuk Şampiyon olmak, Ange ve kulüpteki başka herkes için büyük bir ispat. Celtic, tüm dünyanın tanıdığı ve hayran olduğu bir kulüp ve bu türlü mükemmel bir futbol ekibinin modülü olmak bir ayrıcalık olacak. Böylesine büyük bir kulüpte bölgenin getirdiği taleplerin ve sorumluluğun çok yeterli farkındayım ve bu beni heyecanlandıran bir şey.”

Övgü dolu sözler

Celtic teknik yöneticisi Ange Postecoglou Kewell’ın gruba katılması hakkında, “Harry’nin takımıma katılmayı kabul etmesinden hakikaten mutluyum. Oyunu en üst seviyede biliyor ve benim ve grubumun gördüğü biçimde futbol oynamak istiyor. Celtic’e katılmak için çok heyecanlı olduğunu biliyorum, kulübün ölçeğinin, amaçlarımızın ne olduğunun çok güzel farkında ve grubum için sahiden olumlu bir fark yaratacağını biliyorum.” kelamlarını lisana getirdi.

Futbolculuk periyodunda Liverpool forması da giyen Harry Kewell, 2008-2011 yılları ortasında Galatasaray’da oynamıştı.