Galatasaray Mertens ve Toreira’nın maliyetini duyurdu!

Galatasaray, Arsenal’den Uruguaylı orta saha oyuncusu Lucas Torreira’yı 6 milyon Euro bonservis bedeliyle transfer ettiğini KAP’a bildirdi.

Galatasaray’dan KAP’a yapılan açıklamada, şu tabirlere yer verildi:

“Profesyonel futbolcu Lucas Sebastian Torreira Di Pascua ve kulübü The Arsenal Football Club PLC ile oyuncunun transferi konusunda muahedeye varılmıştır. Buna nazaran, futbolcunun eski kulübüne 6.000.000 Euro fiyatında transfer bedeli ödenecektir.

Futbolcunun kendisiyle de 2022-2023 futbol döneminden başlamak üzere 4 dönem için muahedeye varılmıştır. Buna nazaran her bir futbol dönemi için futbolcuya net 2.750.000 Euro dönemlik fiyat ödenecektir.”

 Torreira: Gerçekten çok mutluyum

Torreira Galatasaray’a geldiği için çok keyifli olduğunu aktararak, “Gerçekten çok memnunum. mesleğim için çok kıymetli bir an. Çok keyifli, hislerim inanılmaz. Çok büyük bir kulübün parçasıyım. Bu kulübün mesleğimde çok büyük bir yer etmesini bekliyorum.” dedi.

Dries Mertens’le 1+1 yıllık sözleşme!

Galatasaray Napoli’yle kontratı sona eren Dries Mertens’le 1 yıllık mukavele imzalandığını KAP’a bildirdi!

KAP’a yapılan açıklamada, “Profesyonel futbolcu Dries Mertens ile 1+1 dönem opsiyonlu olmak üzere transferi konusunda muahedeye varılmıştır. Buna nazaran, futbolcuya 2022-2023 döneminden net 2.900.000 Euro dönemlik fiyat ile 1.100.000 Euro net imza fiyatı ödenecektir.” denildi.