Formula 1’de fecî kaza! Panik dolu anlar…

Formula 1 Britanya Grand-Prix’sinin birinci cinsinde dehşetli bir kaza yaşandı. George Russell ve Guanyu Zhou’nun karıştığı kazada herkes panik dolu anlar yaşadı.

Formula 1 takviminin en ikonik pistlerinden biri olan Silverstone’da düzenlenen Britanya Grand-Prix’sinin birinci tipi çok korkutucu bir kazaya tanıklık etti. Yarışın startında Mercedes pilotu George Russell ve Alfa Romeo pilotu Guanyu Zhou, yavaş kalktılar.

Zhou dışarı, Russell ise içeri gerçek gelirken arttan gelen AlphaTauri pilotu Pierre Gasly, iki aracın ortasına girmeye çalıştı. Bu sırada George Russell, aracını ortaya yanlışsız kırdığı anda Gasly ile temas etti. Russell’ın aracının ardı, Gasly’nin aracının ön tarafına çarptı ve spin attı. Spin atarken Guanyu Zhou’nun aracının gerisine temas etti.

İKİ BARİYERİN ORTASINA DÜŞTÜ

Zhou’nun aracı bu temasın akabinde karşıt döndü ve metrelerce bu biçimde sürüklendi. Pistin kenarındaki lastik bariyerlere çarpan Zhou’nun aracı, tribünleri koruyan demir bariyerlere çarparak iki bariyerin ortasına düştü.

Çinli pilotun durumu uzun müddet merak konusu olurken, dakikalar sonra FIA pilotun durumunun güzel olduğunu, şuurunun açık olduğunu ve medikal merkeze götürüldüğünü duyurdu.