Diyarbakır Barosu’ndan vazifeden alınan ‘MHP vilayet başkanı’ ile ilgili açıklama

Diyarbakır Barosu Çocuk Hakları Merkezi, Milliyetçi Hareket Partisi’nin vazifeden alındıktan sonra gözaltına alınan Vilayet Lideri Cihan Kayaalp’in ‘çocuğun nitelikli cinsel istimarı’ kabahatinden tutuklanmasının akabinde bir açıklama yaptı.

MHP Genel Lider Yardımcısı Semih Yalçın, dün partisinin Diyarbakır vilayet teşkilatını kapattıklarını açıkladı. Duyurudan bir müddet sonra Vilayet Lideri Cihan Kayaalp’in de ortalarında bulunduğu birtakım vilayet yöneticileri gözaltına alındı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı doğrultusunda yapılan operasyonla gözaltına alınan Cihan Kayaalp, çıkarıldığı mahkemece ‘çocuğun nitelikli cinsel istimarı’ hatasından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Diyarbakır Barosu Çocuk Hakları Merkezi’nin toplumsal medya hesabından bugün mevzuya ait yaptığı açıklamada şu tabirler kullanıldı:

“Kamuoyuna yansıyan Cihan Kayaalp’ın çocuğun cinsel istimarı suçlamasıyla tutuklandığı evrakta merkez olarak istismara maruz bırakılan çocuğa türel takviye verdiğimizi ve evrakın takipçisi olmaya devam edeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.” (HABER MERKEZİ)