Bunu da gördük: Kuaförü değerli bulan bayan saçını yaptırmak için ABD’den Türkiye’ye geldi

Türk lirasında yaşanan kıymet kaybı, yurt dışında yaşayan insanları da harekete geçirdi. Estetik operasyonları, mülk satın alma derken bu kere epey enteresan bir olay yaşandı. ABD’de yaşayan Bryn Elise isimli bir bayan, mahallesindeki kuaförün verdiği fiyatları değerli bulunca, Türkiye’ye geldi.

Türkiye’de yaşanan ekonomik kriz ve TL’deki yüksek paha kaybı sonrası yabancıların Türkiye merakı da artışa geçti. TL’nin dolar ve euro karşısında tarihi kayıplara uğraması sonucu ucuz tatil, ucuz konut ve benzeri karlar için Türkiye’ye gelenlerin sayısında artış yaşanırken son olarak yaşanan bir olay yok artık dedirtti.

Daha evvel ucuz diş operasyonu, estetik ameliyatı, tatil hatta akşam yemeği için Türkiye’ye gelen yabancılar hakkında pek çok haber yapılmıştı.

Ancak bu sefer ABD’den akıllara duygunluk veren bir haber geldi.

TÜRKİYE’DE NEREDEYSE YARI YARIYA UCUZA GELDİ

ABD’de yaşayan Bryn Elise isimli bir bayan, istediğini saçı yaptırmak için kuaförünün kendisinden 4 bin dolar istediğini söyleyip, devayı Türkiye’ye uçmakta buldu.

Elise, ABD’deki kuaförüne elinde bir fotoğrafla gittiğini ve kesim, bakım, boya üzere süreçler için kendisinden 4 bin dolar (69 bin TL) istendiğini söyledi. Fiyatı çok yüksek bulan bayan, saçını daha ucuza kestirmek için Türkiye’nin yolunu tutmaya karar verdi.

Yaklaşık 10 bin kilometrelik bir seyahat sonunda bayan, istediği saçlarına kavuştuğu halini toplumsal medya hesabından paylaştı. Elise, “Hayalinizdeki saçı yaptırmak için ABD’de sizden 4 bin dolar istendiğinde bunu kabul etmeyip Türkiye’ye uçup saçınızı orada yaptırabilirsiniz.” yazdı.

10 BİN KİLOMETRE YOL GİTTİ

Genç bayan, görüntünün başlığında ise ‘İki haftalık tatilim dahil Türkiye daha ucuza geldi’ sözlerini kullandı. Elise’nin Türkiye’ye gidiş-dönüş uçak bileti, iki haftalık konaklama bedeli ve saçlarına uygulanan süreçler için toplamda 2 bin 200 dolar ödediği ortaya çıktı. Bu fiyat, ABD’de istenenin neredeyse yarısına denk. Yani, genç bayanın mahallesinde bir kuaföre gitmek yerine 10 bin kilometre ötedeki Türkiye’yi tercih etmesi daha ucuza geldi.

Olayın ortaya çıkmasının akabinde genç bayanın paylaştığı görüntü toplumsal medyada kısa müddette gündem oldu. Elise, son devirde ABD’de kuaför fiyatlarının artmasından keder yandı.

Elise, Türkiye’de saçları için bahşiş dahil toplamda 450 dolar ödediğini söylerken, “Saçlarımı kestirmem ve boyatmam için yaklaşık 4 bin doları gözden çıkarmam gerekiyordu. Biliyorum ki ABD’deki kuaförüm beni soymaya çalışmıyordu. Lakin artık artan fiyatlardan ötürü onlar da artırım yapmaya mecbur kaldılar. Düşündüm ki buraya 4 bin dolar harcayacağıma diğer bir ülkeyi gezer ve yeniden tıpkı süreçleri uygulatabilirim.” tabirlerinde bulundu.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Genç bayan, Instagram’da kendisi için saç fikirleri ararken, Türkiye’den bir stilisti çok beğendiğini de açıkladı. Elise,” Instagram’da dolaşırken beğendiğim bir saçı yapan stilistin Türkiye’de yaşadığını gördüm. Şayet saçıma küçük bir servet harcayacaksam, bunu öbür bir ülkede de yapabilirim diye düşündüm. iki ay sonra Türkiye’ye geldim, hayalimdeki saçı 450 dolara yaptırdım ve bu hoş ülkeye aşık oldum.” yazdı.

Olayın duyulmasının akabinde genç bayanın kelamları toplumsal medyada gündem oldu. Bir kullanıcı, “Açıkçası, işleri halletmek için hepimiz öteki ülkelere uçmalıyız” kelamlarıyla ABD’deki pahalılığı eleştirirken bir diğeri, ” Uygun görünüyor! Saçlarını yaptırırken kuaför randevusunu tatile tercümana sevindim.” yazdı.