Aziz Yıldırım el verdi! Ali Koç’a rakip çıktı! Başkan adayı olacak

 Fenerbahçe’nin yeni başkan adayıyla ilgili sürpriz bir iddia ortaya atıldı. Ziraat Türkiye Kupası finali ardından Ozan Balaban’ın adaylığını açıklaması beklendiği ifade edildi.

Başkan adayı olacağı söylenen Ozan Balaban’ı Fenerbahçe Spor Kulübü eski başkanı Aziz Yıldırım’ın desteklediği iddia edildi. Aziz Yıldırım’ın başkan adaylarından Ozan Balaban seçim olacakmış gibi çalışmalar yapıyor. Görüşmelerde bulunuyor. Camianın nabzını yokluyor.  

Balaban yönetiminde İlhan Ekşioğlu, Mahmut Uslu, Ali Yıldırım gibi Aziz Yıldırım’ın yol arkadaşlarının yer almasına kesin gözüyle bakılıyor.  

ALİ KOÇ: ADAY ÇIKARSA GENEL KURULU GİDERİM

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, kulübün resmi sitesinden dün bir açıklama yayınladı.

Koç, aday çıkması durumunda olağanüstü genel kurula gideceğini belirterek, “Daha önce Fenerbahçe’mizi yönetmeye talip olacak değerli başkan ve yönetim kurulu adayları olması halinde olağanüstü genel kurula gitmeye hazır olduğumuzu belirtmiştim. Bu duruşumun arkasında olduğumu vurgulamakla birlikte çağrıyı yaptığım günden itibaren bugüne dek resmi bir aday çıkmadığı da kamuoyunun malumudur.” ifadelerini kullandı.

OZAN BALABAN KİMDİR?

Emaar Turkiye CEO’su Ozan Balaban, 1971 doğumludur.

1971 doğumlu Ozan Balaban, lise eğitimini İzmir Saint Joseph Lisesi’nde tamamladıktan sonra İsviçre’ye giderek, College Du Leman’da ve sonrasında Floransa Devlet Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde öğrenimine devam etti.

Güney Caroline’daki Clemson Üniversitesi’nde Hastane Mimarisi ve İnşaat işletme mühendisliği mastırı yaptı.

Amerika’da öğrenciliği sürerken 3 önemli firmada çalışan Ozan Balaban, dünyada hem mimar olup hem de inşaat işletme mühendisliği tahsili görmüş az sayıdaki yöneticilerden biridir.

Ozan Balaban, 2006 yılında Emaar’ın Türkiye’ye gelme kararının ardından, Emaar’ın Türkiye CEO’luğu görevine getirilerek İstanbul’a döndü. Fenerbahçe Kulübü’nde asbaşkanlık görevinde bulundu.

Fransızca, İngilizce ve İtalyanca bilen Ozan Balaban evli ve ikiz çocuk babasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx