Akıllarda tek soru: Erşan Kuneri gerçekte kimdir?

Ünlü komedyen Cem Yılmaz’ın hem senaryosunu yazdığı hem de rol aldığı Erşan Kuneri, 13 Mayıs’ta Netflix’ye yayınlandı.

8 kısımlık kara güldürü dizisi Zafer Algöz, Ezgi Mola, Çağlar Çorumlu, Uraz Kaygılaroğlu, Merve Dizdar, Bülent Şakrak, Necip Memili, Özkan Uğur ve Nilperi Şahinkaya üzere isimleri buluşturdu.

Büyük bir ilgiyle karşılanan ve Netflix’te üst sıralara yükselen Erşan Kuneri hakkında merak edilenler de gündemde yerini aldı.

Seyircilerin en merak ettiği husus ise Erşan Kuneri karakterinin gerçekte kim olduğu oldu.

Erşan Kuneri gerçek hayat öyküsünden alıntılanma bir karakter mi yoksa büsbütün Cem Yılmaz’ın hayal dünyasında kurguladığı bir karakter mi sorusuna karşılık aranıyor.

Pekala Erşan Kuneri aslında kimdir? İşte ayrıntılar…

Erşan Kuneri gerçekte kimdir?

Erşan Kuneri; GORA, Arif V 216 ve Erşan Kuneri üzere üretimlerde Cem Yılmaz tarafından canlandırılmış kurgusal bir karakterdir.

Erşan Kuneri, Cem Yılmaz sinemasında yer alan renkli karakterlerden biridir. GORA ve Arif v 216 sinemalarıyla tanıdığımız Erşan Kuneri Sinema imalcisi ve cümbüş yeri sahibidir.

Dizide erotik sinema imalcisi olan Erşan Kuneri’nin 1975-78 ortasındaki sinema macerasını mevzu alınacak.

Erşan Kuneri’nin mektubu

”Yine daktilonun başındayım. Yazıhanedeyim. ‘Doyamadım’ sinemamız acayip bir iş yaptı ortalık yıkıldı. Toparladık üzere. Mami de mutlu. Miki Bar da çok uygun gidiyor. Acısıyla tatlısıyla ne 2 yıldı be. 7 sinema yaptık toplam bu 2 sene. Ben varım, Muammer var, Alev, Seyyal, Feride, Tumtum, Altın ve Payro. Alev’e Kuru Murat’ı anlatırken ne demiştim bizim neyimiz eksik en hoşlarını yaparız demiştim. Payro Kemal ile daha dün görüştüm tekrar setlerde haylaz. Abi diyor Blue Box’ı Erman’da birinci sen kullandın herkes artık uçma peşinde dedi. Güldürü, macera, aşk, intikam.. 7 film… Kimilerini 3 günde çektik kimilerini 40 günde. Bazen 40 gün emek verirsin 40 yıl unutulmaz.”

”Ben Erşan Kuneri, bir yıldız olduğum kadar bir sinema işçisiyim. 40 yıl sonra biri bulsa sinemalarımızı izlese bugünleri yad etse ne sevinirim. Düşünsenize yıl olmuş 2022, biz tahminen yokuz. Lakin sinemamız oynuyor bir yerlerde. Ne hoş olurdu. Bir yere not edin 13 Mayıs 2022 geçen Alev’in yıldız haritasında çıktı, muhakkak mi olur o gün bugündür tahminen. Hepinizi çok sevdim ve seviyorum, seveceğim. Beni gördüğünüz yerde izleyin bundan daha hoş ikram olmaz bana. Göklerdeki değil yanı başınızdaki yıldızınız. Erşan Kuneri. 1982/ İstanbul”